Wczytywanie...
Kobieca Jogowa Wyprawa do Indii...
Indie

Moim zdaniem chodzi o to chyba, żeby się odważyć. Porzucić duszne kuchnie, sypialnie i zdecydowanie ruszyć do przodu. Zapraszamy do tej niezwykłej podróży wszystkie OdWażne Kobiety. Warto być razem!

Kobieca Wyprawa do Indii
(Kerala* czyli ruszamy w podróż…)

,,Dobrze wiemy, że każda podróż jest złudzeniem, a każda opowieść o podróży – kłamstwem. Nie widzimy, tylko wierzymy, że widzimy, a zresztą wzrok z natury wprowadza nas w błąd.” Alfabet zakochanego w Indiach, pożyczyłam od Oli)

Moim zdaniem chodzi o to chyba, żeby się odważyć. Porzucić duszne kuchnie, sypialnie i zdecydowanie ruszyć do przodu. Zapraszamy do tej niezwykłej podróży wszystkie OdWażne Kobiety (i te, które chciałyby takie być a w pojedynkę brakuje im odwagi). Warto być razem!



Szczegółowy plan podróży wyślę zainteresowanym kobietom na maila.

W podróży będziemy 10 dni (zobaczymy główne atrakcje Kerali – jednego z najmniejszych stanów Indii). 6 dni poplażujemy pod Palmą.

Atrakcje Kerali, których spróbujemy:

Rozlewiska Kerali
Malownicze rozlewiska to ciągnący się na przestrzeni 900 km system kanałów, lagun, jezior i rzek, to środowisko życia rozmaitych ptaków i dom tysięcy ludzi, którzy żyją w symbiozie z naturą, ukryci w wioskach ciągnących się wśród rozlewisk.  A wszystko to będziemy mogły zobaczyć z pokładu luksusowej łodzi mieszkalnej tzw. Houseboats a następnie przesiądziemy się w kajaki aby wpłynąć w najwęższe kanały i obserwować codzienne życie mieszkańców.

Ghaty Zachodnie
Najwyższe poza Himalajami i Karakorum pasmo górskie w Indiach. Ciągnące się wśród zachodniego brzegu Półwyspu Indyjskiego zielone pasmo górskie to piękne sawanny, krajobraz pełen rzek, jezior, lasów i łąk. Tereny te zamieszkują żyjące wolne dzikie zwierzęta takie jak tygrysy, lamparty, słonie indyjskie i makaki. Ghaty zachodnie to tereny uprawy kawy i herbaty, które jak zielony dywan rozpościerają się na ich wzgórzach.

Teatr Kathakali
Niezwykle malowniczy Teatr Kathakali, w którym wszystkie role odgrywają mężczyźni, a każdy ruch gałki ocznej ma inne znaczenie, tak samo jak kolory, które są zarezerwowane dla poszczególnych postaci. Aktorzy przedstawiają historie zaczerpnięte z Ramajany jednego z najważniejszych indyjskich eposów.

Kochin
Wielokulturowe, wieloreligijne miasta- port położone na Wybrzeżu Malabarskim. Od VIII wieku centralny ośrodek diaspory żydowskiej, od 1503 roku, pierwsza europejska kolonia w Indiach. Mieszają się tutaj wpływy żydowskie, portugalskie, brytyjskie, holenderskie i chińskie. Z tak różnorodnej mieszanki powstało miejsce gdzie obok siebie żyją chrześcijanie, muzułmanie, hindusi i nieliczni Żydzi. Wszystkie społeczności pozostawiły po sobie ślad w postaci synagog, kościołów, magazynów, cmentarzy i zabudowań.

Mumbaj- na koniec keralskiej przygody udamy się do Mumbaju, do miasta, które indyjsko - amerykański pisarz Suketu Mehta, nazwał Maximu City (i słusznie, bo tu wszystko jest największe).
Największe miasto Indii i trzecie najludniejsze miasto na świecie, z najdroższym hotelem na świecie, największymi slumsami na świecie Daravi (przedstawionymi w brytyjskim filmie ,,Slumdog milioner z ulicy”), z najdłuższym mostem na świecie i największą miejską pralnią. Miasto kosmopolityczne, z piękną kolonialną architekturą, szerokimi ulicami, cudownymi zachodami słońca na Marina Drive, najludniejszą plażą miejską Chowpatty Beach, oraz największą kinematografią świata Bollywood :-).  Bollywood to marzenie, dla jednych aby tutaj pracować, dla drugich aby choć raz móc być jak bohaterowie oglądanych  filmów.

6 dni spędzimy na plaży czyli Plażowanie pod palmą.
Plaże nad Morzem Arabskim to doskonałe miejsce na przerwę w podróży. Jedna z najładniejszych plaż to keralska Varkala z wstęgą złocistego piasku i klifowym brzegiem. W okolicy znajdują się ośrodki ajurwedyjskie dla tych, którzy dbają o zdrowie i urodę. Obserwując na plaży rybaków wracających z połowu przypomnimy sobie o kolacji: pyszne świeże ryby i owoce morza wspaniale dopełnią smaki południowo indyjskiej kuchni.
 (W tym czasie mamy w planach zabiegi ajurwedy a także wycieczkę do dwóch Parków Narodowych, wizytę na plantacji kauczuku, spacer po lesie deszczowym, kąpiel w potoku, wodospad Menmooty i wyprawę do Parku Narodowego, gdzie są 24 ostre zakręty nazywane hair pin, bo faktycznie wyglądają jak wsuwki do włosów, a także przystanek na plantacji herbaty.)



W trakcie całej wyprawy towarzyszyć nam będą zajęcia jogi, medytacji, oddechu i feminizmu wg Autorskiego Programu Katarzyny Szota-Eksner czyli między innymi:

,,Jesteś Wojowniczką czyli joga o wschodzie słońca na najdalej wysuniętym krańcu Indii”
,,Zachowaj spokój w Mumbaju czyli wdech i wydech”
,,Joga w Kobiecym Kręgu Opowieści’’
(Oraz wiele innych jogowych i życiowych atrakcji..)

Podróżować i wypoczywać będziemy wspólnie i pod opieką Aleksandry Lasek oraz lokalnych przewodników.

*Kerala to jeden z najmniejszych stanów Indii, z najlepiej rozwiniętą służbą zdrowia i oświatą,  przyciąga rzesze turystów z całego świata spragnionych ciszy, spokoju, zieleni, ajurwedyjskiej medycyny, doskonałej herbaty, której plantacje rozciągają się wśród Ghatów Zachodnich niczym zielony dywan, kuchni pachnącej kardamonem, plątaniną kanałów, plaż których wstęga ciągnie się wzdłuż  całego Wybrzeża Malabarskiego, oraz palm kokosowych rosnących tuż  przy brzegu i stanowiących wizytówkę tego pięknego skrawka Indii. Kerala to również Teatr Kathakali, w którym aktorzy wcielają się w rolę bóstw, oraz wielokulturowość i wieloreligijność, która przez setki  lat kształtowała tę wielobarwną krainę w której można się zakochać od pierwszego wejrzenia.



Termin: 07.02 (wylot z Warszawy) - 23.02.2021 (powrót do Warszawy)

Koszty i organizacja:

Organizacją pod względem formalnym zajmie się Biuro Podróży
Orinoko Art& Travel
ul. Opawska 38
47-400 Racibórz

Nr konta:48 1140 2004 0000 3702 3798 3224

I na to konto wpłacamy:
5200,00 brutto
(Samolot +noclegi+ubezpieczenia)
Płatność w dwóch ratach

Na miejscu do zapłaty 525 euro

Warunkiem rezerwacji miejsca jest wpłata 1.000zł zadatku. Grupa bardzo kameralna więc miejsc jest mało.

Ze sobą zabieramy ok. 10 euro dziennie na posiłki plus wstępy do miejsc, których nie ma w planie i własne wydatki.

(Podróż to trochę taki spontaniczny proces więc plan może nieznacznie ulec zmianie )

Prowadzenie:
Aleksandra Lasek
współpomysłodawczyni i organizatorka projektu edukacyjnego dla dzieci i młodzieży Akademia Odkrywcy im. Tony Halika. Uwielbia jazdę na rowerze, na którym zjechała całą wschodnią Polskę wspólnie z synem. Zakochana w Indiach od pierwszego wejrzenia, ale nie patrzy na nie przez różowe okulary, za każdym razem odkrywa ich kolejną warstwę. ,,Chciałbym pokazać Wam moje Indie i zabrać w miejsca, które mnie urzekły, do ludzi których pokochałam za uśmiech, spokój i za ciekawość drugiego człowieka.’’

Katarzyna Szota – Eksner
Prowadzi szkołę jogi Yogasana www.yogasana.pl, organizatorka wielu kobiecych wyjazdów i warsztatów w całej Polsce, ściśle współpracuje z Sunday is Monday i współtworzy gliwicki Klub Książki Kobiecej. Prowadzi autorską rubrykę Be Woman w Magazynie Be. Twórczyni projektu Kino Kobiet z Pyskowic. Jak Polska długa i szeroka namawia kobiety do szukania (mimo wszystko!) siły w sobie. Spisuje herstorie kobiet z sąsiedztwa. Dziewczyna ze Śląska, joginka, wegetarianka, felietonistka i feministka. Autorka bloga www.her-story.pl


Yogasana